Закінчується останній рік десятиліття, і можна впевнено сказати, що тенденції шрифтів 2020 - це буде нова та смілива ера дизайну. В той час коли деякі дизайнери використовують технологію інноваційних шрифтів, інші використовують досвід минулого, щоб воскресити й переробити тенденції сучасного світу. Ця взаємодія між минулим і майбутнім створює певний контраст і безліч захопливих тенденцій.
Однією з найбільш складних властивостей шрифтів є те, що провідні позиції серед них у світі дизайну та графіки часто змінюються. Дизайнери обов’язково повинні бути в курсі того, як розвивається використання певних шрифтів та які тенденції наближаються. Тут ми зібрали 9 найяскравіших тенденцій типографії 2020 року та поради щодо того, як їх використовувати.
1. Олюднення шрифтів з зарубками
У наш цифровий вік дизайнери часто тяжіють до використання шрифтів без зарубок тому що їх завжди вважали більш "сучасними". Але ми бачимо помітний набір брендів, що використовують сміливі висококонтрастні шрифти з зарубками у своїх логотипах та веб-сайтах. Ймовірно це буде провідною тенденцією у 2020 році. Причина? Шрифти з зарубками чудово підходять для розповіді. Вони передають певну ностальгію, тому що вони ніби поєднують нас з часом, коли світ не був таким цифровим. Усі ці асоціації мають глибоко олюднюваний ефект для брендів, які їх використовують.
2. Заокруглені шрифти без зарубок
Тенденції для Sans Serif у 2020 році вказують на чіткість та заокругленість. Цей крок до доброзичливої геометрії присутній в логотипах кількох відомих брендів, таких як от AirBnB, Google і Spotify. Попри те, що шрифти без зарубок можуть виглядати злегка по-дитячому, ці шрифти передають простоту та прямолінійність. Логотип Cuppa - прекрасний приклад брендингу, який передає і серйозність, і доброзичливу атмосферу. Ці Sans Serif часто поєднуються зі сміливою та грайливою кольоровою палітрою. Вони ідеально підходять для бізнесу, який хоче викликати почуття довіри та позитивності.
3. Типографія швейцарського стилю
Дизайнери типів у всьому світі намагаються переосмислити відомий міжнародний типографічний стиль для епохи цифрових технологій. Швейцарський стиль - це дизайнерський рух, який утворився із кількох знакових дизайнерів, що працювали у Швейцарії в середині століття. Цей стиль визначається читабельністю, простотою та об'єктивністю.
Попри те, що стиль був удосконалений і призначений більше для друку (на плакатах, обкладинках книжок, памфлетах та інших друкованих заставах), він показав себе неймовірно адаптивним до нашої сучасної доби. Це дотримання конструкцій на основі сітки з чіткими, незвичними шрифтами без засічок, створює природну ієрархію та добре існує на цифровах просторах.
4. Рустичні шрифти
Останні кілька років рукописні шрифти були дуже популярні. Нові рустичні шрифти часто зустрічаються у брендингу для пивоварень, ферм, пекарень та інших традиційних галузей. Хоча шрифт на логотипі Gold Country Renovations здається знайомим, його надзвичайно широкі тосканські шрифти роблять його свіжим та автентичним, а його лінійна вага ідеально поєднана із власною ілюстрацією логотипу.
5. Широко відкритий мінімалізм
Багато дизайнерів експериментують з негативним простором і видаляють поперечні літерні форми, щоб створити більш розширені форми. Попри мінімалістичний характер такого підходу, він сприяє зміцненню шрифту та посиленню відчуття важливості кожної літери. Отриманий шрифт стає і повітряним, і масивним. Якщо все правильно виконано, то такі шрифти можуть викликати у глядача відчуття того, що він вирішує головоломку. Ці бланки буквеного дизайну, гладкі та відкриті - запрошують глядача відчувати безмежні можливості.
6. Класичний вплив
В дизайні логотипів помітне повернення до більш класичних шрифтів. Ці делікатні та вишукані шрифти використовуються, щоб випромінювати тепло і розкіш. Вони виглядають неймовірно свіжими через свою відсутність ефектності та прекрасно інтегруються в ілюстровані логотипи. На відміну від популярності важких шрифтів з зарубками та бомбастичних шрифтів, ця тенденція просить нас насолодитися хвилиною спокійного спокою. Часто класичні шрифти використовуються у композиціях, які стосуються ботаніки й, здається, витягнуті безпосередньо з краси природи.
7. Піксельні шрифти
Мистецтво пікселів еволюціонувало від двовимірної комп’ютерної графіки 70-х до 90-х, і тепер у 2020 році шрифти в стилі пікселів знову набувають своєї популярності Хоча ці шрифти веселі та примхливі, вони використовуються в основному поза веб-дизайном, в основному у відеоіграх. Зараз ми бачимо шрифти піксельних мистецтв, що з'являються в логотипах для барів та вантажних автомобілів, а також в дизайнах плакатів та упакування. І це легко зрозуміти, чому: для поколінь людей, які насолоджуються відеоіграми, 8-розрядний дизайн викликає асоціацію радості та розваги, свободи та можливостей. Хто не хоче більше цих відчуттів у наші дні?
8. Шрифти сімдесятих та вісімдесятих років
Можливо, все почалося з кредитів для Stranger Things: як тільки відродився шрифт ITC Benguiat, було відкрито скриньку Пандори кінця сімдесятих та вісімдесятих років. Цей ретро-тренд іде далі від очікуваного кітчу, неонових персонажів. Натомість він занурюється вглиб сувенірної готики та типу Герба Любаліна (який створив знакові шрифти періоду), щоб створити справді сприятливі та відкидні конструкції. Ця тенденція особливо добре діє на молодший натовп, який народився набагато пізніше вісімдесятих, оскільки вони бачать ці шрифти зовсім новими очима.
9. Кінетичні шрифти
Кінетична типографія - це вигадливий спосіб показати "рухомий стиль". Вона поєднує старомодну типографіку з силою відео та анімації, щоб створити дійсно привабливі, незабутні дизайни. Дизайнер, що працює з кінетичними шрифтами повинен враховувати стиль та ефекти, а не лише звичайні міркування, такі як от вирівнювання, вага та ієрархія.
Зрозуміло, що 2020 рік стане цікавим для трендів шрифту. З дивовижних шрифтів з зарубками, витягнутих з середини століття, до кінетичних анімованих шрифтів, від мінімалізму до вишуканих старовинних стилів. Дизайнери придумують, як використовувати минулі тренди, щоб зробити свіжі дизайни.
Посилання на джерело: https://99designs.com/blog/trends/font-trends/